Hei Hei.. Yasmin på bloggen her i dag.. Egentlig så er det min Poppyuke denne uken, men da jeg skulle poste innlegg så gikk strømmen pga stormen Ivar så vi var strømløse i allefall her i går i 4 timer! Koselig å være strømløs en time eller to, men når det kommer oppi 4 timer da synes guttene mine det var grusomt kjedelig å ikke ha noe som helst strøm!
Men tilbake til dagens post. Jeg har laget en julekule!! :)
Selve kulen er en jeg har handlet hos panduro. Du får en pakke med 6 julekuler i glass. Jeg har puttet små snurrede papirstrimler inni kulen.
Ta en stikkepinne, eller noe veldig tynt og skjer til strimler av poppypapir. Jeg har brukt den nye blokken med julestikke mønster. Har både valgt blått og rødt papir. Putt de ned i kulen. Jeg tror jeg har ca 9-10 slike snurrer ned i kulen.
Har også trykket ut blader og limt på kulen på utsiden. Brukte da også Poppydesign mønsterark fra den nye blokken. :)
Håper du liker julekulen jeg har laget :) Konglene er ekte faktisk og funnet ute i naturen! :)
Comments